Zdalne sterowanie oświetlenia LED

Odbiornik rECeptor
Odbiornik rECeptor

Światło na pilota.

Wszyscy znamy zalety zdalnego sterowania. Piloty do sprzętu RTV czy samochodów są od lat nieodłączną częścią naszego życia i właściwie każdy z nich korzysta. Znacznie rzadziej spotykamy jednak zdalnie sterowane systemy oświetlenia, choć przyczyna tego nie jest nam bliżej znana. Wszak możliwość włączania lub zmiany oświetlenia za pomocą pilota to bardzo wygodna i praktyczna rzecz.

Dlatego zachęcamy do zapoznania się naszym malutkim ale bardzo wszechstronnym odbiornikiem zdalnego sterowania, dzięki któremu można sterować na odległość oświetleniem LED lub praktycznie dowolnym innym systemem czy urządzeniem.

Radio i podczerwień w jednym.

Dzięki temu, że odbiornik rECeptor odbiera tak piloty radiowe jak i te pracujące w podczerwieni - możliwości jego wykorzystania są znacznie większe niż w typowych rozwiązaniach zdalnego sterowania bazujących na tylko jednym sposobie transmisji. Możemy więc wykorzystać dowolne piloty radiowe pracujące w paśmie 433MHz oraz w standardzie kodowania KEELOQ® (większość pilotów alarmowych, napadowych, do bram i samochodowych), a także dużą część pilotów pracujących w podczerwieni (standard RC5) powszechnie stosowanych w sprzęcie RTV.

Korzyści z zastosowania naszego odbiornika.

rECeptor posiada 4 kanały, których tryb pracy może być programowany na 5 różnych sposobów (chwilowe, monostabilne, bistabilne. itd.). Każdy przycisk dowolnego pilota może być zaprogramowany do dowolnego wyjścia lub nawet kilku na raz. Można więc tworzyć grupy wyjść sterowane z jednego przycisku. Daje to ogromne możliwości zdalnego sterowania.

dodatkowy czujnik IR
dodatkowy czujnik IR

Stosując kilka odbiorników możemy stworzyć rozbudowane schematy zdalnego sterowania nawet dla dużych systemów. Uproszczony sposób programowania odbiornika oraz możliwość usuwania z pamięci tylko jednego, wybranego przycisku pilota lub przycisków przypisanych tylko do jednego wyjścia ułatwi instalatorom pracę i skróci czas spędzony na programowaniu.

Odbiornik posiada wbudowany czujnik podczerwieni, ale w niektórych sytuacjach może on znaleźć się poza zasięgiem pilota IR. Dlatego oferujemy również dodatkowy czujnik podczerwieni, który pozwoli na zwiększenie możliwości zdalnego sterowania czy nawet umożliwi odbiór w dodatkowym pomieszczeniu. Co więcej kostka połączeniowa na płytce PCB odbiornika umożliwia podłączenie również dodatkowych odbiorników podczerwieni innych producentów pod warunkiem, że spełniają one parametry techniczne podane w instrukcji.