Sterowanie dotykowe LED

sterowniki dotykowe z serii EC-11
sterowniki dotykowe z serii EC-11

Światło reagujące na dotyk.

Sterowanie oświetleniem lub innymi urządzeniami za pomocą dotyku to nie tylko ciekawy gadżet ale również bardzo wygodna i praktyczna opcja. Bardzo wiele osób chętnie zamieniłoby obecnie używane przełączniki na sterowanie dotykowe ale na rynku nie ma wielu urządzeń, które dają taką opcję. Jeśli już to albo ograniczają użytkownika do czujnika dotyku wbudowanego w urządzenie, albo pozwalają tylko na włączanie/wyłączanie oświetlenia bez regulacji jasności. Dodatkowo wiele z nich ma problemy ze stabilnym działaniem a ich czułość i działanie zmienia się w zależności od wielu czynników, jak na przykład wilgotność skóry. Nasze urządzenia nie posiadają tych wad.

Dotknij aby zmienić jasność.

Nasz ściemniacz dotykowy EC-11DT to urządzenie pozwalające nie tylko na załączanie światła dotykiem ale również na pełną kontrolę jasności oświetlenia LED za pomocą dotyku. Co więcej nie jesteśmy ograniczeni do wbudowanego czujnika dotyku ponieważ do naszego urządzenia można podłączyć prawie dowolny metalowy przedmiot, który stanie się czujnikiem dotyku. Można zatem podłączyć profil aluminiowy, gałkę od szuflady, główkę śrubki czy nawet klamkę od drzwi. Takie rozwiązanie daje Państwu bardzo dużą dowolność w wyborze sposobu sterowania. Urządzenie posiada dwa wejścia umożliwiające podłączenie dwóch czujników dotyku i w zależności od zaprogramowanych opcji sterowanie na kilka sposobów. EC-11DT posiada te same funkcje co zwykły ściemniacz EC-11D ale sterowanie odbywa się za pomocą dotyku (choć opcjonalnie można również podłączyć przyciski).

Przełącznik dotykowy EC-11T
Przełącznik dotykowy EC-11T

Kontroluj dowolne urządzenie dotykiem.

Często regulacja jasności nie jest wymagana za to potrzebne jest urządzenie, które umożliwi włączanie i wyłączanie światła lub innych urządzeń (lampka nocna, telewizor, radio, rolety, itp.) za pomocą dotyku. Wtedy świetnie sprawdzi się nasz inteligentny przełącznik dotykowy EC-11T, który posiada w sobie rozbudowane funkcje cyfrowego, programowanego przełącznika (monostabilny, bistabilny, chwilowy, itp.), kilka opcji podziału wejść/wyjść oraz - co najważniejsze - dwa wejścia dotykowe, do których możemy podłączyć prawie dowolny metalowy przedmiot służący za czujnik dotyku. Takie rozwiązanie daje projektantom oraz instalatorom ogromne możliwości.

Dodatkowym atutem powyższych urządzeń jest zaawansowana metoda wykrywania dotyku za pomocą pomiaru pojemności, która jest zdecydowanie doskonalsza i bardziej odporna na zakłócenia niż rozwiązania stosowane u konkurencji (pomiar rezystancji lub zakłóceń).

Z uwagi na fakt, że poprawne działanie czujników dotyku w naszych urządzeniach wiąże się z pewnymi warunkami, które trzeba spełnić, prosimy o zapoznanie się z instrukcją obsługi urządzenia PRZED jego zakupem!

Szczegółowe informacje na temat urządzeń dotykowych produkcji Enterius znajdują się w linkach po prawej stronie.