Wsparcie techniczne Enterius

W tej sekcji naszej strony znajdą Państwo bazę wiedzy o oświetleniu LED w postaci artykułów technicznych, odpowiedzi na często zadawane pytania oraz innych pomocy.

Oświetlenie oparte na technologii LED to bardzo nowoczesne ale i również mocno zaawansowane źródło światła. Dlatego też jego projektowanie oraz instalacja wymagają znacznie szerszej wiedzy niż jest to konieczne przy tradycyjnym oświetleniu. Na projektantów czy instalatorów oświetlenia diodowego czyha mnóstwo pułapek i zagadek, których bez obszernej wiedzy czasem nie sposób ominąć. Oświetlenie LED to już nie tylko samo źródło światła ale również zaawansowana elektronika za nim stojąca i należy zawsze te dwa elementy traktować jako całość. Niskie napięcie zasilania przy dużych mocach wymusza bardzo precyzyjne dobieranie przekrojów przewodów, co nie zawsze jest łatwe i oczywiste. Ponadto modulacja PWM stosowana do regulacji jasności LED sprawia, że baczną uwagę należy zwracać na problem zakłóceń. Do tego dochodzi konieczność stabilizacji lub przynajmniej ograniczania prądu diod do nominalnych wartości. A to wcale nie wszystkie aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę podczas projektowania lub wykonywania instalacji oświetlenia LED.

Dlatego w tej części naszego serwisu internetowego dzielimy się z Państwem naszą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. Od dawna staramy się propagować rzetelną i fachową wiedzę o technologii LED wśród naszych klientów oraz walczyć z wieloma nieprawdziwymi, niesłusznie krążącymi mitami na jej temat. Tutaj robimy to w postaci dostępnej dla każdego. Zachęcamy zatem do przeczytania artykułów na temat oświetlenia LED, jakie dla Państwa przygotowaliśmy oraz zapoznania się z poradami czy odpowiedziami na często zadawane pytania. Mamy nadzieję, że pomocny okaże się także kalkulator przekroju przewodów dla oświetlenia LED, jaki oddajemy do Państwa dyspozycji.

Jeśli nie znajdą Państwo tutaj odpowiedzi na nurtujące Was pytanie lub problem to zachęcamy do zgłoszenia nam tego za pomocą formularza "Zgłoś problem do opisania" do którego link znajduje się po prawej stronie. Odpowiedzi na powtarzające się pytania i problemy będziemy zamieszczać na stronie budując w ten sposób praktyczną i ogólnodostępną bazę wiedzy. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się nie tylko do rozpowszechnienia oświetlenia LED w Polsce ale również, choć pośrednio, do ochrony środowiska naturalnego, któremu diody LED są bardzo przyjazne nie tylko z uwagi na oszczędność energii ale również długowieczność i skład chemiczny.